Firma istnieje na ciechanowskim rynku budowlanym od 1988 roku. Początkowo nosiła nazwę Usługi Robót Ziemnych, Budowlanych i Transportowych. Pierwszym sprzętem który był w ofercie były dwie koparko-ładowarki OSTRÓWEK K-162, następnie  pojawiły się kolejne koparki oraz samochody ciężarowe tj. Ostrówek NK-451B, Star 200, Jelcz itd.

Z czasem, gdy firma się rozwijała i zyskiwała potencjalnych klientów, darzących zaufaniem i zadowoleniem  usługi naszego zakładu podejmowaliśmy zadania na większą skalę, nie tylko z terenu Ciechanowa. W lutym 2002 firma zyskała pełną nazwę: Zakład Usługowy Handlowy „KOPTRANS” W latach 1999 – 2005 nastąpiła wymiana sprzętu na nowszy, wydajniejszy, jednocześnie odpowiadającym naszym klientom oraz normom U.E.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i skutecznym zwiększaniem się liczby pracowników od 2008 roku firma Z.U.H. „KOPTRANS” posiada nową siedzibę przy ul. Mazowieckiej 9A w Ciechanowie, gdzie można uzyskać fachową poradę z dziedziny budownictwa jak również obejrzeć dostępne w sprzedaży kruszywo budowlano-drogowe. Od 2010 roku firma rozszerzyłą swoją działalność o naprawy cząstkowe nawierzchni asfaltowych oraz kompleksowe naprawy dróg i ulic polegających na frezowaniu  i ponownym ułożeniu betonou asfaltowego. W imieniu własnym i całego personelu Z.U.H. „KOPTRANS” zapraszamy do współpracy, a my spełnimy państwa oczekiwania z dziedziny budownictwa.